Solárne fólie

Najúčinnejšie riešenie proti prehrievaniu interiéru 

Exteriérové solárne fólie

Exteriérové solárne, protislnečné fólie zabraňujú prehrievaniu interiérov počas letných mesiacov tým, že zachytia veľké množstvo solárnej energie a znižujú oslnenie, majú vysoký stupeň zrkadlenia, optimalizujú stupeň pohodlia interných podmienok a umožňujú výraznú úsporu nákladov na klimatizáciu.

Interiérové solárne fólie

Interíerové solárne fólie majú podobné vlastnosti ako fólie exteriérové avšak vďaka aplikácii na vnútornú časť okna nedokážu zabrániť prehrievanie vonkajších skiel okien, takže ochranný efekt pred teplom je u tohto typu solárnych fólií menší.

 

Sklodekoratívne fólie

Sklodekoratívne fólie v širokej palete vzorov a prevedení napr.: s efektom jemného pieskovaného skla, s efektom mliečneho skla, tónované fólie vitrážne, zrkadlové… Do fólií sa dajú vyrezat rôzne vzory, tvary, grafické prvky. Fólie su potlačiteľné akýmkoľvek motívom.

Solárne fólie 3M Prestige

Fólia 3M Prestige je najvyššia trieda solárnych fólií s jedinečnou technológiou na svetovom trhu. Tento materiál vyrobený nanotechnológiou sa skladá z 220 navzájom kolmých vrstiev, ktoré sú usporiadané do dokonalého filtra tak, že viditeľné časti spektra svetla blokuje len minimálne ale zároveň zadrží 97% infra žiarenia, 61% celkového slnečného tepla a neprepustí 99% UV žiarenia.

Nie je zrkadlová, neobsahuje žiadne kovy, nezabraňuje prenikaniu svetla a neblokuje mobilný signál, zvlášť dôležité pre 5G. Túto fóliu radíme do kategórie spektrálne selektívnych. 3M Prestige je jedinečná a nie je ťažké sa o tom na vlastné oči presvedčiť.

Na rozdiel od bežných metalizovaných fólií má séria Prestige menej odrazov ako okenné sklo, a to aj počas súmraku.

Vďaka špeciálnemu lepiacemu systému a jedinečnému odolnému povrchu odolnému voči poškriabaniu sa séria Prestige Exterior dokonale hodí na dlhodobé použitie v exteriéri.

Realizácie

SLSP, a.s.

Aplikácia sklodekoratívnej fólie s pieskovým efektom a rezanou grafikou.

CASSOFIN, a.s.

Aplikácia fólie s pieskovým efektom.

Poštová banka

Aplikácia sklodekoratívnej fólie s pieskovým efektom a rezanou grafikou.

Aplikácia

Aplikácia solárnych fólií prebieha na dokonale vyčistené a odmastené sklá tzv. mokrým procesom. /t.j. na sklo sa nanáša pred montážou voda, kt. sa počas lepenia vytláča/.

Aplikácia sklodekoratívnych fólií je na suchý povrch, v prípade rezanej grafiky za pomoci aplikačných prenosových fólií.

Náš tím

Aplikáciu solárnych fólií zabezpečuje profesionálny tím odborníkov.

Mgr. Rastislav Timočko

Mgr. Rastislav Timočko

Mgr. Denisa Timočková

Mgr. Denisa Timočková

Ľubomír Kundľa

Ľubomír Kundľa

Výhody solárnych /protislnečných/ fólií

Zabraňujú prehrievaniu interiérov počas letných mesiacov tým, že zachytia veľké množstvo solárnej energie a znižujú oslnenie, majú vysoký stupeň zrkadlenia, optimalizujú stupeň pohodlia interných podmienok a umožňujú výraznú úsporu nákladov na klimatizáciu.

Zlepšujú vzhľad – Okenné fólie dávajú nový vzľad fasádam budov, ktoré získavajú vyšší štandard za relatívne nízku cenu oproti štandardným rekonštrukčným prácam. Ich aplikácia je možná za plnej prevádzky administratívnych i obytných budov.

Znižujú blednutie materiálov – Okenné fólie zabraňujú vniknutiu až 99% škodlivých ultrafialových lúčov spôsobujúcich blednutie textílií, zariadenia a tovaru vystaveného vo výkladoch obchodov.

Zvyšujú štandard súkromia – Okenné fólie púšťajú svetlo do miestnosti, ale zároveň poskytujú súkromie počas dňa. 

 

Napíšte nám

Neváhajte nás kontaktovať s akoukoľvek požiadavkou z našej oblasti. Pre nás neexistujú tzv. „malé zákazky“.

15 + 15 =

Adresa

Budovateľská 55, 08001 Prešov

Telefón

(+421) 907 631 942